Movies
Ratings
22 Begin AgainRated ★ 4.5 Begin AgainRated ★ 4.5
 MasqueradeRated ★ 4.5 MasqueradeRated ★ 4.5
 FuryRated ★ 5.0 FuryRated ★ 5.0
 Slumdog MillionaireRated ★ 4.5 Slumdog MillionaireRated ★ 4.5
 The Dark KnightRated ★ 4.5 The Dark KnightRated ★ 4.5
 The Dark Knight RisesRated ★ 4.5 The Dark Knight RisesRated ★ 4.5
 The AttorneyRated ★ 4.5 The AttorneyRated ★ 4.5
 One on OneRated ★ 3.5 One on OneRated ★ 3.5
 Love FictionRated ★ 2.5 Love FictionRated ★ 2.5
 1789 : Les Amants de la BastilleRated ★ 3.5 1789 : Les Amants de la BastilleRated ★ 3.5
 The TowerRated ★ 3.0 The TowerRated ★ 3.0
 Miracle in Cell No. 7Rated ★ 4.0 Miracle in Cell No. 7Rated ★ 4.0
 Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.5 Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.5
 Ode to My FatherRated ★ 4.5 Ode to My FatherRated ★ 4.5
 The Hunger Games: Mockingjay - Part 1Rated ★ 5.0 The Hunger Games: Mockingjay - Part 1Rated ★ 5.0
 Shirley: Visions of RealityRated ★ 4.0 Shirley: Visions of RealityRated ★ 4.0
 Harry Potter and the Goblet of FireRated ★ 4.0 Harry Potter and the Goblet of FireRated ★ 4.0
 Inside OutRated ★ 4.5 Inside OutRated ★ 4.5
 ThorRated ★ 2.0 ThorRated ★ 2.0
 Love, RosieRated ★ 3.5 Love, RosieRated ★ 3.5