Movies
Ratings
28
Kill Your DarlingsRated ★ 5.0
Hector and the Search for HappinessRated ★ 4.0
Bleak NightRated ★ 5.0
The Devil Wears PradaRated ★ 4.0
The Danish GirlRated ★ 5.0
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and DisappearedRated ★ 5.0- WishRated ★ 4.0
If OnlyRated ★ 5.0
August RushRated ★ 4.0
About TimeRated ★ 5.0
The Hunger GamesRated ★ 5.0
CarolRated ★ 4.5
Dongju: The Portrait of a PoetRated ★ 5.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 5.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 5.0
The ThroneRated ★ 5.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 4.0
Midnight in ParisRated ★ 4.5
ChefRated ★ 4.0
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 5.0