Movies
Ratings
37
The Pursuit of HappynessRated ★ 5.0
Good Will HuntingRated ★ 5.0
The Blind SideRated ★ 4.5
The Best OfferRated ★ 3.5
The WalkRated ★ 4.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 3.5
We Bought a ZooRated ★ 3.5
Step Up 2: The StreetsRated ★ 3.5
MoneyballRated ★ 4.5
Step UpRated ★ 4.0
RatatouilleRated ★ 3.5
Step Up All InRated ★ 5.0
BoyhoodRated ★ 3.5
Knight and DayRated ★ 2.5
The HelpRated ★ 4.0
August RushRated ★ 4.0
UpRated ★ 3.5
The Fault in Our StarsRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.5
The Great GatsbyRated ★ 2.5