Movies
Ratings
501
Annie HallRated ★ 4.5
When Harry Met Sally...Rated ★ 5.0
Big Hero 6Rated ★ 4.5
Two Days, One NightRated ★ 3.5
Midnight in ParisRated ★ 5.0
Tropical MaladyRated ★ 4.0- Laos In the WarmestRated ★ 4.0
Exodus: Gods and KingsRated ★ 3.5
FuryRated ★ 2.5
InterstellarRated ★ 5.0
Take This WaltzRated ★ 4.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 3.5
CarnageRated ★ 4.5
ConfessionsRated ★ 3.5
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.5
Attila MarcelRated ★ 5.0
Begin AgainRated ★ 4.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 3.0
ConcussionRated ★ 3.5
Nymphomaniac: Vol. IRated ★ 5.0