Movies
Ratings
78
In SyriaRated ★ 4.5
In BloomRated ★ 4.5
TaxiRated ★ 4.5
ArgoRated ★ 4.0
Taste of CementRated ★ 4.0
Tel Aviv On FireRated ★ 4.5
Three FacesRated ★ 4.5
CapernaumRated ★ 4.5
The First ManRated ★ 4.0
Monsieur IbrahimRated ★ 4.0
Girls of the SunRated ★ 4.0
1987: When the Day ComesRated ★ 4.5
OasisRated ★ 4.5
Young AhmedRated ★ 3.5
DégradéRated ★ 4.0
The InsultRated ★ 4.5
A Melody to RememberRated ★ 3.5
The Battle of AlgiersRated ★ 4.5
W.Rated ★ 4.0
Live and BecomeRated ★ 4.0