Movies
Ratings
99
Farewell My ConcubineRated ★ 5.0
Big FishRated ★ 5.0
The Hurt LockerRated ★ 5.0
Pan's LabyrinthRated ★ 5.0
FoxcatcherRated ★ 2.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.0
InceptionRated ★ 4.5
The RevenantRated ★ 3.0
NightcrawlerRated ★ 5.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
Seeking a Friend for the End of the WorldRated ★ 5.0
A Walk in the WoodsRated ★ 5.0
Midnight in ParisRated ★ 5.0- The CureRated ★ 5.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 5.0
Forrest GumpRated ★ 5.0
About TimeRated ★ 5.0
WildRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 5.0
Jane EyreRated ★ 4.0