Movies
Ratings
18
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.0
Love LetterRated ★ 4.5- WishRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.0
One DayRated ★ 4.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 5.0
Magic in the MoonlightRated ★ 3.0
SunnyRated ★ 3.0
AmélieRated ★ 4.5
The Imitation GameRated ★ 2.5
The Bourne IdentityRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 5.0
Nameless GangsterRated ★ 4.0
ChronicleRated ★ 4.0
Begin AgainRated ★ 3.5
Inside OutRated ★ 3.0
MoneyballRated ★ 4.5