Movies
Ratings
319
The HandmaidenRated ★ 5.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
The Bucket ListRated ★ 4.5
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 2.0
Death NoteRated ★ 5.0- BlackRated ★ 5.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 5.0
Nodame Cantabile: The Movie IIRated ★ 2.0
Bicentennial ManRated ★ 5.0
Back to the FutureRated ★ 5.0
Back to the Future Part IIRated ★ 4.5
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 3.5
The IslandRated ★ 3.5
Barbie as The Princess & the PauperRated ★ 5.0
Crayon Shin-chan: The Adult Empire Strikes BackRated ★ 3.5
ScreamRated ★ 3.0
The HousemaidRated ★ 2.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.0
One Missed CallRated ★ 3.0