Movies
Ratings
20
ParasiteRated ★ 4.0
CruellaRated ★ 5.0
Black WidowRated ★ 4.0
ZootopiaRated ★ 5.0
CocoRated ★ 5.0
Spirited AwayRated ★ 5.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0
The Little MermaidRated ★ 5.0
Princess MononokeRated ★ 4.5- 하이큐!! 또 다른 도전Rated ★ 3.0
UpRated ★ 4.0- 하이큐!! 땅 VS 하늘Rated ★ 3.0
Wreck-It RalphRated ★ 3.0
MoanaRated ★ 4.0
Don't Cry for Me, SudanRated ★ 4.5
La La LandRated ★ 4.5
Big Hero 6Rated ★ 5.0
Corpse BrideRated ★ 4.5
1917Rated ★ 4.5
Little ForestRated ★ 5.0