Movies
Ratings
111
28 Days LaterRated ★ 4.5
GravityRated ★ 5.0
The Lives of OthersRated ★ 4.0
ContactRated ★ 4.0
Midnight in ParisRated ★ 4.0
Children of MenRated ★ 5.0
The Legend of 1900Rated ★ 5.0
Cadillac RecordsRated ★ 5.0
Monsters UniversityRated ★ 4.0
Stranger Than FictionRated ★ 4.0
The Talented Mr. RipleyRated ★ 4.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 4.0
The ThievesRated ★ 2.0
Saving Private RyanRated ★ 4.0
JunoRated ★ 3.0
The HolidayRated ★ 4.0
Kung Fu PandaRated ★ 4.0
The TerminalRated ★ 4.0
The IntouchablesRated ★ 5.0
Batman BeginsRated ★ 4.0