Movies
Ratings
120
War of the WorldsRated ★ 4.0
Art of FightingRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5
Saving Private RyanRated ★ 4.5
Morning GloryRated ★ 4.5
Fight ClubRated ★ 4.5- The ScamRated ★ 4.0
August RushRated ★ 4.5
The ScentRated ★ 4.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.0
Once Upon a Time in a BattlefieldRated ★ 4.0
Maundy ThursdayRated ★ 4.0
MementoRated ★ 4.5
No Country for Old MenRated ★ 5.0
Home Alone 2: Lost in New YorkRated ★ 4.0
Killer EliteRated ★ 4.0
The TerminatorRated ★ 4.5
The Silence of the LambsRated ★ 4.5
HauntersRated ★ 3.5
Pan's LabyrinthRated ★ 3.5