Movies
Ratings
28 Inglourious BasterdsRated ★ 4.5 Inglourious BasterdsRated ★ 4.5
- WishRated ★ 4.0
 Blue Is The Warmest ColorRated ★ 4.5 Blue Is The Warmest ColorRated ★ 4.5
 Captain America: The Winter SoldierRated ★ 4.0 Captain America: The Winter SoldierRated ★ 4.0
 Life of PiRated ★ 4.0 Life of PiRated ★ 4.0
 HerRated ★ 3.5 HerRated ★ 3.5
 Edge of TomorrowRated ★ 4.0 Edge of TomorrowRated ★ 4.0
 Toy Story 2Rated ★ 4.0 Toy Story 2Rated ★ 4.0
 The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 2.0 The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 2.0
 Ode to My FatherRated ★ 1.5 Ode to My FatherRated ★ 1.5
 Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.0 Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.0
 Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 3.5 Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 3.5
 MasqueradeRated ★ 3.0 MasqueradeRated ★ 3.0
 3 IdiotsRated ★ 3.0 3 IdiotsRated ★ 3.0
 The Dark KnightRated ★ 5.0 The Dark KnightRated ★ 5.0
 The Face ReaderRated ★ 3.0 The Face ReaderRated ★ 3.0
 The ThievesRated ★ 3.0 The ThievesRated ★ 3.0
 SunnyRated ★ 2.5 SunnyRated ★ 2.5
 Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 2.5 Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 2.5
 The Dark Knight RisesRated ★ 4.0 The Dark Knight RisesRated ★ 4.0