Movies
Ratings
130
The IslandRated ★ 4.5
AkiraRated ★ 3.5
The Dark Knight RisesRated ★ 4.5
Memoir of a MurdererRated ★ 4.0
Home Alone 3Rated ★ 3.5
X-MenRated ★ 3.5
GhostbustersRated ★ 4.0
Saw IIIRated ★ 3.5
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 4.5
MatildaRated ★ 4.0
Home Alone 2: Lost in New YorkRated ★ 3.5
Escape PlanRated ★ 3.5
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 4.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IRated ★ 4.0
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 3.0
Final DestinationRated ★ 4.0
Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 4.0
Toy Story 3Rated ★ 3.0
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 5.0
The CoreRated ★ 3.5