Movies
Ratings
27
Mary PoppinsRated ★ 5.0
The Sound of MusicRated ★ 5.0
Big Hero 6Rated ★ 4.5
The Crying GameRated ★ 4.5
RayRated ★ 4.5- The Red ViolinRated ★ 4.5
PoetryRated ★ 5.0
Secret SunshineRated ★ 4.5
Green FishRated ★ 4.0
DreamgirlsRated ★ 4.0
Bridget Jones's DiaryRated ★ 3.5
Love LetterRated ★ 4.5
Be With YouRated ★ 4.0
Notting HillRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
WALL-ERated ★ 4.0
UpRated ★ 4.0
GravityRated ★ 5.0
Forrest GumpRated ★ 4.5
RatatouilleRated ★ 4.5