Movies
Ratings
198
Wolf ChildrenRated ★ 4.0
Minority ReportRated ★ 4.5
Toy StoryRated ★ 4.5
John WickRated ★ 3.5
Kamikaze GirlsRated ★ 3.5
ConstantineRated ★ 4.0
The Hateful EightRated ★ 4.5
Kick-AssRated ★ 3.5
Sing StreetRated ★ 4.0
SicarioRated ★ 4.0
The Battleship IslandRated ★ 2.5
A Midsummer's FantasiaRated ★ 4.0
Fight ClubRated ★ 4.5
Leafie, a Hen Into the WildRated ★ 2.5
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 4.0
Corpse BrideRated ★ 4.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.5
The Secret World of ArriettyRated ★ 3.5
Spirited AwayRated ★ 5.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.5