Movies
Ratings
305
Kamikaze GirlsRated ★ 5.0
The HelpRated ★ 3.5
Flying ColorsRated ★ 1.5
Welcome Back, Mr. McDonaldRated ★ 4.0- Love ResetRated ★ 4.0
- The UglyRated ★ 2.5
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!Rated ★ 2.5
OrphanRated ★ 3.0
BurningRated ★ 3.5
The FallRated ★ 4.0
GattacaRated ★ 5.0
Blade RunnerRated ★ 4.0
Murder on the Orient ExpressRated ★ 2.5
Everything Everywhere All at OnceRated ★ 5.0
ChinatownRated ★ 3.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 2.5
RashomonRated ★ 4.0
Get OutRated ★ 3.0
Peppermint CandyRated ★ 5.0
The Big ShortRated ★ 4.5