Movies
Ratings
1312
Portrait of a Lady on FireRated ★ 3.5
Dust in the WindRated ★ 4.0
American HustleRated ★ 3.5
The Spy Who Came in from the ColdRated ★ 4.0
I Hired a Contract KillerRated ★ 3.5
Snow CakeRated ★ 3.5
The Bandage ClubRated ★ 2.5
Minbo: the Gentle Art of Japanese ExtortionRated ★ 3.0
A Taxing WomanRated ★ 3.5
A Taxing Woman's ReturnRated ★ 3.5
The Last DanceRated ★ 3.0
YojimboRated ★ 4.0
Barney's VersionRated ★ 3.5
The Best of YouthRated ★ 4.5
Ordinary PeopleRated ★ 3.5
The Wife of Seishu HanaokaRated ★ 3.5
A Wife ConfessesRated ★ 3.5
Seisaku's WifeRated ★ 4.0
ShopliftersRated ★ 4.5
Faces PlacesRated ★ 4.0