Movies
Ratings
182
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.5
ArrivalRated ★ 3.5
Scent of a WomanRated ★ 4.0
The Godfather: Part IIRated ★ 4.0
The GodfatherRated ★ 4.5
CasablancaRated ★ 4.0
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 3.5
PsychoRated ★ 4.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 3.5
Ghost in the ShellRated ★ 3.0
No Country for Old MenRated ★ 3.5
The FabelmansRated ★ 4.0
Inglourious BasterdsRated ★ 4.0
The Zone of InterestRated ★ 3.5
The Emperor's New GrooveRated ★ 3.5
Kronk's New GrooveRated ★ 3.5
The Prince of EgyptRated ★ 4.0
Mickey 17Rated ★ 4.0
Little Miss SunshineRated ★ 3.5