Titles you rated
Lock, Stock and Two Smoking BarrelsRated ★ 3.0
Patch AdamsRated ★ 4.0
American History XRated ★ 5.0
Pulp FictionRated ★ 4.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.0
ContactRated ★ 3.0
Princes and PrincessesRated ★ 4.0
Breakfast at Tiffany'sRated ★ 3.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 3.0
The MissionRated ★ 4.0
Primal FearRated ★ 5.0
Children of HeavenRated ★ 4.0
Before MidnightRated ★ 3.0
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 4.0
The Matrix ReloadedRated ★ 2.0
The Matrix RevolutionsRated ★ 2.0
Wallace & Gromit: The Best of Aardman AnimationRated ★ 5.0
Roman HolidayRated ★ 4.0
One Flew Over the Cuckoo's NestRated ★ 5.0
The Silence of the LambsRated ★ 4.0