Movies
Ratings
269
BoyhoodRated ★ 4.5
InterstellarRated ★ 5.0- Black GospelRated ★ 3.0
The WhistleblowerRated ★ 4.0
Edge of TomorrowRated ★ 2.0
I Am LoveRated ★ 4.0
Gone GirlRated ★ 4.0
King and the ClownRated ★ 4.0
HerRated ★ 3.5
LucyRated ★ 3.5
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.5
DreamRated ★ 3.5
The IsleRated ★ 3.0
Samaritan GirlRated ★ 3.5
Adaptation.Rated ★ 3.5
ContactRated ★ 4.0
Home AloneRated ★ 4.0
Across the UniverseRated ★ 3.5
The Usual SuspectsRated ★ 4.5
The Devil Wears PradaRated ★ 4.0