Movies
Ratings
274
Gran TorinoRated ★ 4.0
Edward ScissorhandsRated ★ 4.0
Finding NemoRated ★ 4.0
Groundhog DayRated ★ 3.5
Raiders of the Lost ArkRated ★ 4.5
Wallace & Gromit: The Best of Aardman AnimationRated ★ 3.5
Pan's LabyrinthRated ★ 4.0
Crimson TideRated ★ 3.5
Independence DayRated ★ 4.0
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 3.0
FlightplanRated ★ 4.0
Vanilla SkyRated ★ 2.5
Lock, Stock and Two Smoking BarrelsRated ★ 4.0
Twelve MonkeysRated ★ 3.0
ApocalyptoRated ★ 3.5
Deep ImpactRated ★ 3.5
Maundy ThursdayRated ★ 3.0
EnchantedRated ★ 4.0
A Chinese Ghost StoryRated ★ 3.5
Wreck-It RalphRated ★ 2.5