Movies
Ratings
248
The Killing FieldsRated ★ 4.5
Space CowboysRated ★ 4.0
Magic in the MoonlightRated ★ 4.5
Gintama: The MovieRated ★ 5.0
A Turtle's Tale: Sammy's AdventuresRated ★ 3.0
Jack Ryan: Shadow RecruitRated ★ 3.0
Detroit Metal CityRated ★ 1.5
Dreamer: Inspired By a True StoryRated ★ 3.5
HawkingRated ★ 4.5
PsychoRated ★ 4.5
Across the UniverseRated ★ 5.0
Fullmetal Alchemist: The Sacred Star of MilosRated ★ 4.0
North by NorthwestRated ★ 4.0- The SoloistRated ★ 5.0
Finding NeverlandRated ★ 4.0
Star Wars: The Clone WarsRated ★ 4.0
The Little Mermaid: Ariel's BeginningRated ★ 2.0
Millennium ActressRated ★ 3.5
R.I.P.D.Rated ★ 2.5
Mean Girls 2Rated ★ 3.0