Movies
Ratings
447
The Cabinet of Dr. CaligariRated ★ 3.0
In the Realm of the SensesRated ★ 4.0
Bicycle ThievesRated ★ 4.0
Seven SamuraiRated ★ 4.0
The BirdsRated ★ 3.0
The ShiningRated ★ 4.0
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 4.0
Fast FiveRated ★ 4.0
Fast & Furious 6Rated ★ 4.5
RED 2Rated ★ 4.0
SnowpiercerRated ★ 4.0
Ode to My FatherRated ★ 4.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.0
Gangnam BluesRated ★ 3.5
Detective K: Secret of the Lost IslandRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
AssassinationRated ★ 4.0
MinionsRated ★ 4.0
VeteranRated ★ 3.5
The ThroneRated ★ 3.5