Movies
Ratings
19
Ode to My FatherRated ★ 4.5- Take OffRated ★ 4.0
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 4.5
Edge of TomorrowRated ★ 5.0
The ThievesRated ★ 4.0
PunchRated ★ 4.0
Miss GrannyRated ★ 4.0
SunnyRated ★ 4.0
Dancing QueenRated ★ 3.5
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.0
The Face ReaderRated ★ 3.0
Taken 2Rated ★ 3.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.5
Mamma Mia!Rated ★ 4.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 4.0
Secretly, GreatlyRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
The Imitation GameRated ★ 5.0
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 4.5