Movies
Ratings
41
Secret SunshineRated ★ 4.0
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 3.5
SecretRated ★ 3.5
IdentityRated ★ 4.0
GattacaRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.0
PietaRated ★ 3.5
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 4.5
MotherRated ★ 3.5
HelplessRated ★ 3.0
BedevilledRated ★ 3.5
Moulin Rouge!Rated ★ 3.5
Se7enRated ★ 4.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 3.5
Minority ReportRated ★ 3.5
I Saw the DevilRated ★ 2.0
The Sixth SenseRated ★ 4.5
GravityRated ★ 3.5
Black SwanRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5