Movies
Ratings
101
V for VendettaRated ★ 5.0
LavaRated ★ 4.0
Inside OutRated ★ 5.0
Pay It ForwardRated ★ 5.0
DivergentRated ★ 3.5
Ghost in the ShellRated ★ 3.5
Valerian and the City of a Thousand PlanetsRated ★ 4.0
Who Am IRated ★ 5.0
The Thirteenth FloorRated ★ 4.0
BuriedRated ★ 4.5
Sherlock: The Abominable BrideRated ★ 4.5
LooperRated ★ 4.0
The GiverRated ★ 4.5
Run Lola RunRated ★ 3.5
Ender's GameRated ★ 4.0
GattacaRated ★ 5.0
LoganRated ★ 4.5
PredestinationRated ★ 5.0
Mr. NobodyRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 5.0