Movies
Ratings
65
Suzume Locking Up the DoorsRated ★ 4.0
The First Slam DunkRated ★ 4.5
InceptionRated ★ 4.5
The Greatest ShowmanRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.0
The Boy and the HeronRated ★ 4.0
Top Gun: MaverickRated ★ 4.0
La La LandRated ★ 4.0
RRRRated ★ 5.0
Destiny: The Tale of KamakuraRated ★ 3.5
Baby DriverRated ★ 4.0
Initiation LoveRated ★ 3.0
The Theory of EverythingRated ★ 4.5
The Anthem of the HeartRated ★ 4.0
A Silent VoiceRated ★ 4.5
Fly Me to the SaitamaRated ★ 4.0- Teiichi: Battle of Supreme HighRated ★ 4.5
Your Name.Rated ★ 4.5
The Confidence Man JP: The MovieRated ★ 4.0