Movies
Ratings
714
Paradise MurderedRated ★ 4.0
Going by the BookRated ★ 3.5
Wallace & Gromit: A Close ShaveRated ★ 4.0
Wallace & Gromit: The Wrong TrousersRated ★ 4.0
Area 88Rated ★ 3.5
Butch Cassidy and the Sundance KidRated ★ 4.0
Murder in the FirstRated ★ 4.5
Neon Genesis Evangelion: The End of EvangelionRated ★ 4.5
Crayon Shin-chan: The Adult Empire Strikes BackRated ★ 3.5
Macross: Do You Remember Love?Rated ★ 5.0
American History XRated ★ 4.5
Patch AdamsRated ★ 3.0
Last HolidayRated ★ 3.5
One Piece Episode of Chopper: Bloom in the Winter, Miracle SakuraRated ★ 3.5
The MissionRated ★ 3.5
Perfect GameRated ★ 3.5
The WolverineRated ★ 3.0
Transparent: Tribute To A Sad GeniusRated ★ 3.0
TarzanRated ★ 3.5
Fast FiveRated ★ 3.5