Movies
Ratings
943
Thirteen GhostsRated ★ 4.0
Cube²: HypercubeRated ★ 2.5
Ju-on: The GrudgeRated ★ 4.0
Deep Blue SeaRated ★ 3.5
House of WaxRated ★ 3.5
Final Destination 3Rated ★ 3.0
Wishing StairsRated ★ 3.0
Final Destination 2Rated ★ 4.0
Memento MoriRated ★ 3.0
The ExorcistRated ★ 4.0
Silent HillRated ★ 4.0
One Missed CallRated ★ 3.0
Child's PlayRated ★ 4.0
Interview with the VampireRated ★ 4.5
Resident Evil: ApocalypseRated ★ 3.0
Resident Evil: ExtinctionRated ★ 3.0
28 Weeks LaterRated ★ 3.5
28 Days LaterRated ★ 4.0
KnowingRated ★ 3.0
Enemy of the StateRated ★ 4.5