Movies
Ratings
125
Robo-GRated ★ 5.0
DunkirkRated ★ 3.5
Sue, Mai & Sawa: Righting the Girl ShipRated ★ 5.0
A Tale of Samurai Cooking - A True Love StoryRated ★ 5.0
Tokyo FamilyRated ★ 4.0
Shall We Dance?Rated ★ 4.5
MaleficentRated ★ 5.0
The HandmaidenRated ★ 5.0
Spirited AwayRated ★ 4.0
April StoryRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 3.5
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.0
Porco RossoRated ★ 4.0
The Boy and the BeastRated ★ 4.0
Evangelion: 3.0 You Can (Not) RedoRated ★ 5.0
Princess MononokeRated ★ 5.0
Evangelion: 1.0: You Are (Not) AloneRated ★ 4.5
Midnight DinerRated ★ 4.0
Castle in the SkyRated ★ 4.5
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0