Movies
Ratings
114
Pride & PrejudiceRated ★ 5.0
The Jane Austen Book ClubRated ★ 4.0
VanajaRated ★ 2.5
Love FictionRated ★ 4.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
Intimate StrangersRated ★ 4.0
Don JonRated ★ 5.0
Still WalkingRated ★ 5.0
Crying Out Love in the Center of the WorldRated ★ 3.0
Our Little SisterRated ★ 5.0
La maison de HimikoRated ★ 4.0
SwayRated ★ 4.0
A Stitch of LifeRated ★ 2.0
SerenadeRated ★ 3.0
ShameRated ★ 3.0
A Bloody AriaRated ★ 3.0
BedevilledRated ★ 3.0
My Brilliant LifeRated ★ 2.5
Coyote UglyRated ★ 4.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 3.0