Movies
Ratings
102
PsychoRated ★ 3.5
A Clockwork OrangeRated ★ 3.5
PredestinationRated ★ 3.0
The Cabin in the WoodsRated ★ 3.5
Escape PlanRated ★ 3.0
IdentityRated ★ 3.5
Shutter IslandRated ★ 3.0
BrickRated ★ 3.0
MementoRated ★ 3.5
DevilRated ★ 2.5
Life of PiRated ★ 3.5
The SignalRated ★ 2.5
The Devil's GameRated ★ 2.5
The Butterfly EffectRated ★ 4.0
ParasiteRated ★ 4.5
The Life of David GaleRated ★ 4.0
The MistRated ★ 4.0
UpRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: On Stranger TidesRated ★ 3.5
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.0