Movies
Ratings
227
The GodfatherRated ★ 4.0
Life Is BeautifulRated ★ 4.5
Adaptation.Rated ★ 3.5
ArrivalRated ★ 5.0
In BrugesRated ★ 4.0
Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 3.5
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet StreetRated ★ 3.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.5
Reservoir DogsRated ★ 4.5
(500) Days of SummerRated ★ 4.5
Millennium ActressRated ★ 4.5
Edward ScissorhandsRated ★ 5.0
Blade RunnerRated ★ 5.0
Chainsaw Man - The Movie: Reze ArcRated ★ 4.5
There Will Be BloodRated ★ 4.5
MagnoliaRated ★ 5.0
The MasterRated ★ 5.0
The Devil Wears PradaRated ★ 3.5
Vanilla SkyRated ★ 4.0
No Other ChoiceRated ★ 3.0