Movies
Ratings
89
The Lion King 1½Rated ★ 5.0
A Long VisitRated ★ 5.0
The ConjuringRated ★ 4.0
My BrotherRated ★ 5.0
Thor: The Dark WorldRated ★ 5.0
Miss GrannyRated ★ 5.0
FrozenRated ★ 5.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 5.0
After EarthRated ★ 2.0
Hide and SeekRated ★ 2.0
Summer WarsRated ★ 5.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 5.0
World War ZRated ★ 5.0
SkyfallRated ★ 5.0
Detective K: Secret of Virtuous WidowRated ★ 5.0
Real SteelRated ★ 5.0
Night at the Museum: Battle of the SmithsonianRated ★ 5.0
Captain America: The First AvengerRated ★ 3.0
2012Rated ★ 5.0
Sherlock HolmesRated ★ 4.0