Movies
Ratings
83
Iron ManRated ★ 5.0
ThorRated ★ 3.5
Edward ScissorhandsRated ★ 5.0
FrankensteinRated ★ 4.5
The Great GatsbyRated ★ 5.0
Miss Peregrine's Home for Peculiar ChildrenRated ★ 3.0
Love & Other DrugsRated ★ 3.5
Uptown GirlsRated ★ 4.5
SupermanRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 5.0
Me Before YouRated ★ 5.0
Stand by MeRated ★ 3.5
My GirlRated ★ 4.5
Call Me by Your NameRated ★ 5.0
The Virgin SuicidesRated ★ 4.0
AtonementRated ★ 4.5
Almost FamousRated ★ 3.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5
InterstellarRated ★ 5.0
How to Train Your DragonRated ★ 4.5