Movies
Ratings
33
Thread of LiesRated ★ 4.5
A Werewolf BoyRated ★ 4.5
SunnyRated ★ 5.0
Prince of Persia: The Sands of TimeRated ★ 5.0
The AttorneyRated ★ 5.0
Nureyev & Friends: A Gala TributeRated ★ 2.0
ObsessedRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 3.0
Life of PiRated ★ 2.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 3.0
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 5.0
Miss GrannyRated ★ 5.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 4.5
One on OneRated ★ 2.5
Shirley: Visions of RealityRated ★ 3.0
Spider-Man 2Rated ★ 4.5
Les MisérablesRated ★ 5.0
Ode to My FatherRated ★ 5.0
Belle & SebastianRated ★ 2.5
Begin AgainRated ★ 4.0