Movies
Ratings
15
Mood IndigoRated ★ 5.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
Before SunsetRated ★ 5.0
Before SunriseRated ★ 5.0
Memories of MatsukoRated ★ 5.0
King KongRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.5
Two Days, One NightRated ★ 3.5
Sing StreetRated ★ 4.0
Hector and the Search for HappinessRated ★ 3.5
Wicker ParkRated ★ 4.0
La La LandRated ★ 5.0
HerRated ★ 5.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 5.0