Movies
Ratings
406
The 39 StepsRated ★ 3.0
A Single SparkRated ★ 4.0
The BirdsRated ★ 3.0
Welcome to the DollhouseRated ★ 3.0
Gone GirlRated ★ 3.5
On the Occasion of Remembering the Turning GateRated ★ 3.5
The Big BlueRated ★ 3.0
Like You Know It AllRated ★ 3.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
Rain ManRated ★ 4.0
Blood RainRated ★ 3.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 3.5
How to Train Your DragonRated ★ 3.0
RatatouilleRated ★ 4.0
Secretly, GreatlyRated ★ 2.5
Pirates of the Caribbean: At World's EndRated ★ 1.5
Cyrano de BergeracRated ★ 3.0
Dead Poets SocietyRated ★ 3.0
The UnforgivenRated ★ 3.5
Guns & TalksRated ★ 3.0