Movies
Ratings
90
A MuseRated ★ 5.0
GattacaRated ★ 5.0
The Amazing Spider-ManRated ★ 3.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 4.5
The Amazing Spider-Man 2Rated ★ 2.0
The Age of ShadowsRated ★ 3.5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 1.5
Jiro Dreams of SushiRated ★ 2.5
Silver Linings PlaybookRated ★ 2.0
UpRated ★ 3.0
The AvengersRated ★ 2.0
MasqueradeRated ★ 3.5
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 5.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 5.0
Minority ReportRated ★ 4.0
HannibalRated ★ 5.0
A Beautiful MindRated ★ 5.0