Movies
Ratings
88
Home AloneRated ★ 5.0
Detective K: Secret of Virtuous WidowRated ★ 4.0
Grown UpsRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
Kick-Ass 2Rated ★ 5.0
Trouble with the CurveRated ★ 5.0
The Legend Is Born: Ip ManRated ★ 5.0
Men in BlackRated ★ 5.0
Men in Black 3Rated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 5.0
Star TrekRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
I Am Number FourRated ★ 4.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
GloveRated ★ 4.0
Van HelsingRated ★ 5.0
X-Men: First ClassRated ★ 5.0
The Da Vinci CodeRated ★ 5.0
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 5.0
LimitlessRated ★ 5.0