Movies
Ratings
90
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 4.5
BuriedRated ★ 4.5
Catch Me If You CanRated ★ 4.0
The Great GatsbyRated ★ 4.5
Fermat's RoomRated ★ 3.0
RinguRated ★ 3.0
One Missed CallRated ★ 2.5
Kamome DinerRated ★ 3.5
The Polar ExpressRated ★ 3.5
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-RabbitRated ★ 4.0
Children of HeavenRated ★ 4.0
Home Alone 3Rated ★ 3.5
Home Alone 2: Lost in New YorkRated ★ 4.0
Paranormal ActivityRated ★ 3.5
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
Forever the MomentRated ★ 3.5
5 Centimeters Per SecondRated ★ 4.5
Life of PiRated ★ 5.0
TitanicRated ★ 4.0