Movies
Ratings
860
Ode to My FatherRated ★ 2.5
Alice in EarnestlandRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 4.0
Ex MachinaRated ★ 3.5
Tom at the FarmRated ★ 4.5
Me, Myself and MumRated ★ 3.5
A Bug's LifeRated ★ 3.5
Little AshesRated ★ 1.5
Short CutsRated ★ 4.0
The Tin DrumRated ★ 4.0
The Foul KingRated ★ 3.5
On the Occasion of Remembering the Turning GateRated ★ 3.5
A Prairie Home CompanionRated ★ 2.0
The Bride with White HairRated ★ 4.0
The Long Kiss GoodnightRated ★ 3.5
Like a VirginRated ★ 3.0
The GraduateRated ★ 4.5
The Ugly TruthRated ★ 3.0
The Big SwindleRated ★ 4.0
TwilightRated ★ 3.0