Movies
Ratings
456
Great ExpectationsRated ★ 4.0
SpectreRated ★ 3.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 5.0
The English PatientRated ★ 4.0
The UntouchablesRated ★ 4.0
The Name of the RoseRated ★ 3.5
The Ten CommandmentsRated ★ 4.5
The Great DictatorRated ★ 4.5
Love StoryRated ★ 3.0
Raiders of the Lost ArkRated ★ 4.5
East of EdenRated ★ 4.5
Crimson TideRated ★ 4.5
The HolidayRated ★ 5.0
Doctor ZhivagoRated ★ 3.5
One DayRated ★ 4.0
RockyRated ★ 3.0
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0
ContactRated ★ 4.0
Four Weddings and a FuneralRated ★ 4.0
Empire of the SunRated ★ 3.0