Movies
Ratings
101
You've Got MailRated ★ 4.5
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 5.0
The Perfect World of KaiRated ★ 4.0
When Harry Met Sally...Rated ★ 3.5
American BeautyRated ★ 4.0
Star Wars: Episode II - Attack of the ClonesRated ★ 5.0
Roman HolidayRated ★ 5.0
The Time Traveler's WifeRated ★ 4.0
ContactRated ★ 5.0
Scent of a WomanRated ★ 4.0
Anne of Green Gables: Road to Green GablesRated ★ 4.0
The OthersRated ★ 3.5
Star Wars: Episode I - The Phantom MenaceRated ★ 5.0
The ShiningRated ★ 4.5
Star Wars: Episode III - Revenge of the SithRated ★ 5.0
SwordsmanRated ★ 4.0
Before SunsetRated ★ 3.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 3.5
5 Centimeters Per SecondRated ★ 3.0
Boys Don't CryRated ★ 3.5