Movies
Ratings
58
A Dirty CarnivalRated ★ 4.5
The Dark KnightRated ★ 5.0
The UnjustRated ★ 4.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
Shutter IslandRated ★ 4.5
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 4.5
V for VendettaRated ★ 4.5
BreathlessRated ★ 4.5
Black SwanRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.5
WatchmenRated ★ 4.5
Se7enRated ★ 4.5
The Sixth SenseRated ★ 4.5
InceptionRated ★ 4.5
IdentityRated ★ 4.5
Ip ManRated ★ 4.0
The Usual SuspectsRated ★ 4.0
Green FishRated ★ 4.5
Fantastic Beasts and Where to Find ThemRated ★ 3.5
Minority ReportRated ★ 4.0