Movies
Ratings
126
Inside OutRated ★ 5.0
On the Beach at Night AloneRated ★ 4.0
Lock, Stock and Two Smoking BarrelsRated ★ 4.0
Worlds ApartRated ★ 3.5
Eat Pray LoveRated ★ 3.0
Kamikaze GirlsRated ★ 3.5
BedevilledRated ★ 4.0
No Country for Old MenRated ★ 3.0
The Usual SuspectsRated ★ 4.5
5 Centimeters Per SecondRated ★ 2.5
Attila MarcelRated ★ 3.0
BreathlessRated ★ 3.5
American HustleRated ★ 3.0
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0
Django UnchainedRated ★ 4.0
The Silence of the LambsRated ★ 5.0
My Dear EnemyRated ★ 3.5
The Eighth DayRated ★ 4.0
Blue ValentineRated ★ 2.5
Nobody's Daughter HaewonRated ★ 3.5