Movies
Ratings
39
Match PointRated ★ 4.0
My Dear EnemyRated ★ 3.5
Sweet SixteenRated ★ 3.5
TicketsRated ★ 4.0
The Wind That Shakes the BarleyRated ★ 4.0
Broken FlowersRated ★ 4.0
Café LumièreRated ★ 3.5
Like You Know It AllRated ★ 3.5
The Legend of the SwordsmanRated ★ 4.5
The Legend IRated ★ 4.0
A Scene at the SeaRated ★ 5.0
The Taste of TeaRated ★ 4.0
Moulin Rouge!Rated ★ 3.5
SidewaysRated ★ 4.0
The ReaderRated ★ 4.5
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 3.5
Tazza: The Hidden CardRated ★ 1.0
TitanicRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 4.0
The Hateful EightRated ★ 3.5