Movies
Ratings
1044
The Shape of WaterRated ★ 5.0
Silent FriendRated ★ 4.5
The Voice of Hind RajabRated ★ 4.0
OrlandoRated ★ 4.0
Tokyo MelodyRated ★ 3.5
Queen Rock MontrealRated ★ 4.5
Hayao Miyazaki and the HeronRated ★ 4.5
The Truman ShowRated ★ 5.0
Breakfast at Tiffany'sRated ★ 4.0
Crime 101Rated ★ 3.5
We Live In TimeRated ★ 4.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.5
Roman HolidayRated ★ 4.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 5.0
Yuki's RevengeRated ★ 3.0
Kill Bill: The Whole Bloody AffairRated ★ 5.0
Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 5.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 5.0
Two ProsecutorsRated ★ 4.0
Ryuichi Sakamoto: DiariesRated ★ 4.0