Movies
Ratings
150
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
Bicentennial ManRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
The Imitation GameRated ★ 5.0
A League of Their OwnRated ★ 4.0
I WishRated ★ 4.5
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 4.5
InterstellarRated ★ 3.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.5
The Con ArtistsRated ★ 1.0
The Lost World: Jurassic ParkRated ★ 3.5
The Mummy: Tomb of the Dragon EmperorRated ★ 4.0
Mission: Impossible IIRated ★ 5.0
Home Alone 3Rated ★ 5.0
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn TreaderRated ★ 4.0
X-Men Origins: WolverineRated ★ 4.0
Chicken RunRated ★ 4.0
Runway CopRated ★ 4.0
HairsprayRated ★ 4.0
The Lion King 2: Simba's PrideRated ★ 5.0