Movies
Ratings
695
The WrestlerRated ★ 3.0
JawsRated ★ 5.0
GravityRated ★ 5.0
A Hard DayRated ★ 5.0
SpeedRated ★ 4.0
Wallace & Gromit: The Best of Aardman AnimationRated ★ 5.0
There Will Be BloodRated ★ 4.0
State of PlayRated ★ 5.0
A Late QuartetRated ★ 4.0
Holy MotorsRated ★ 4.0
American HustleRated ★ 3.0
Raging BullRated ★ 5.0
The Turin HorseRated ★ 4.0
PhiladelphiaRated ★ 4.0
Thirty Two Short Films About Glenn GouldRated ★ 5.0
Raiders of the Lost ArkRated ★ 5.0
Captain PhillipsRated ★ 4.0
DamageRated ★ 4.0
Die Hard: With a VengeanceRated ★ 4.0
The UntouchablesRated ★ 4.0